Sprzęt sportowy dla Wilkołaków

Od lutego br. wąbrzescy rugbiści mogą korzystać z nowego sprzętu do treningów. Wyposażenie zakupiono ze środków budżetu obywatelskiego. 

Projekt do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego pn. „Sprzęt sportowy dla Wilkołaków” złożył Krystian Ładniak. Jego realizacja ma przyczynić się do promocji zdrowego trybu życia i zapewnić – wszystkim zainteresowanym – aktywne spędzanie czasu, co w konsekwencji pozytywnie ma wpłynąć na zdrowie i sprawność uczestników. Do wykonania tego zadania niezbędne było wyposażenie klubu w sprzęt do treningów i gry w rugby. Wartość projektu oceniono na 12 tys. zł.

Projekt pozytywnie przeszedł etap formalny i został wraz z innymi oddany pod głosowanie mieszkańców. Zebrał 555 głosów i ostatecznie wśród 10 projektów był na 6.pozycji.

Zakupy zostały już zakończone i od lutego br. WSR Werewolves korzysta z nowego wyposażenia – z tarcz, wałków, spadochronów zwiększających opór podczas biegu, gumy gimnastycznej, płotków, piłek, znaczników treningowych, w tym również do bezkontaktowej gry dla dzieci, drabinki koordynacyjnej czy też tyczki treningowej. W ramach tego projektu drużyna otrzymała również profesjonalną torbę medyczną o standardzie R1.

Ich trening z wykorzystaniem nowego sprzętu można obejrzeć na filmiku TUTAJ

 

WSR Werewolves otrzymało nowe wyposażenie w ramach budżetu obywatelskiego

Fot. Źródło https://www.facebook.com/rugbywabrzezno/